Spanje, Catalunya, Pyreneeën, Pallars, La Pobla de Segur

Dagprogramma: Verkorte etappes in de Pré-Pyreneeën

DAGPROGRAMMA MET VERKORTE ETAPPES

Dag 1

Aankomst en welkom in La Pobla de Segur

Aankomst en welkom in La Pobla de Segur
Bij aankomst in La Pobla de Segur ontvang je een uitgebreide uitleg over de trektocht in het hotel.

Reisopties
Met de trein: Kom je met de trein vanuit Lérida (Lleida), dan word je opgehaald bij het station. De Tren dels Llacs, waarvoor het retourticket is inbegrepen, brengt je vanuit Lleida naar La Pobla de Segur. Deze treinreis voert langs meren en door de indrukwekkende kloven van het Mont-Rebei-gebergte – een belevenis op zich en een prachtige start van de reis.
Met de auto: Reis je met de auto, dan kun je uiteraard rechtstreeks naar La Pobla de Segur rijden.

Dag 2

Etappe 1. Montsó - Peramea | La Gegante Adormida (de slapende reuzin)

Na een transfer met een 4×4 start de wandeling bovenop de Col de Montsor (1.170 m), het uitzicht is er indrukwekkend. Zowel op de ronde rotsen van de Turó de la Llosa voor je als op het stuwmeer Sant Antoni van de Ríu Noguera Pallaresa in het zuiden. In de verte zie je het Montsec-gebergte, met duidelijk zichtbaar de twee diepe kloven van Terradets (links) en Mont-Rebei (rechts). Zeker een bezoek en wandeling waard bij een andere gelegenheid.

Vanaf de ruines van Montsor loop je naar de bergrug van de Slapende Reuzin, La Geganta Adormida, en het kleine dorpje Peracalç.

Net voorbij het dorp steek je na een korte klim deze bergrug over en zie je het ommuurde middeleeuwse Peramea al in de verte liggen. De Reuzin zie je, met enige fantasie, pas echt liggen als je terugkijkt naar de bergrug als je bijna in het dorp bent. Neem plaats op het enige terras in het dorp en geniet van de rust om je heen.

Dag 3

Etappe 2. Peramea - Beranui | Het heksenfeest van de Serraspina

Na een welverdiende nachtrust in het dorpje Peramea gaat de route weer verder vanaf de centraal gelegen monumentale iep en pomp. Het eerste deel van deze etappe is eigenlijk één lange klim, waarbij je onder andere het mooi gerenoveerde dorpje Sellui zult passeren, op weg naar boven.

Het hoogste punt van de etappe ligt net iets boven de 1.500 meter, waarbij je de rug van de Serraspina (of Serra Espina) oversteekt. Deze bergrug is volgens de overleveringen doordrenkt van zwarte magie. Een goede reden om vooral niet te overnachten op de berg zelf, maar de afdaling in te zetten naar de groene Vall Fosca (de donkere vallei) richting het dorpje Beranui.

Onderweg naar beneden kom je de ruïnes tegen van het middeleeuwse Gramenet. De laatste inwoonster vertrok er in 1966. De legende over de jaarlijks terugkerende hagel die het dorpje teisterde, staat beschreven in het uitgebreide routeboek dat je ontvangt. Maar ook de herbergier in Beranui kan je hier zeker meer over vertellen.

Dag 4

Etappe 3. Beranui - La Bastida de Bellera | via de Pont del Diablo (de duivelsbrug)

Via een oud pad daal je af van Beranui naar de Plana de Mont-Ros. Vanaf Mont-Ros klim je langs een oude mijn weer de hoogte in naar het dorpje Castell-Estaó. Eenmaal boven heb je een prachtig uitzicht over de Fosca vallei. De route blijft nu langere tijd redelijk op hoogte met hier en daar korte afdalingen en beklimmingen.

De eikenbossen waar je op een gegeven moment doorheen loopt zijn tot midden vorige eeuw gebruikt voor de productie van houtskool, die met ezels naar Senterada werd vervoerd. Hierbij moesten de Arrieros (muilezeldrijvers) ook over de gevaarlijke Pont del Diable (de duivelsbrug), toen nog zonder leuningen aan de zijkanten. In vroeger tijden maakten de ezeldrijvers de ezels van elkaar los voordat ze bij de brug aankwamen, zodat ze bij een misstap niet allemaal in de afgrond zouden verdwijnen.De brug over de smalle maar zeer diepe kloof spreekt tot de verbeelding als je bedenkt hoe men deze al in de 11e eeuw heeft kunnen bouwen. Misschien was het toch wel het werk van de duivel. De legende gaat immers dat de brug in één nacht is gebouwd.

Vervolgens klim je weer uit de kloof omhoog naar de ruïnes van La Bastida de Bellera vanwaar een 4×4 je naar Les Esglésies brengt en waar je wordt ontvangen bij Casa Rural La Batlle.

Dag 5

Etappe 4. Corroncui - Senterada | via La Casa Encantada (het behekste huis)

Nadat je bent afgezet bij Corroncui klim je omhoog naar de heuvelrug van de Serra de Comillini en kom je bij een dolmen die bekend staat als La Casa Encantada ofwel het behekste huis.

De plek voor de dolmen is goed gekozen want je hebt vandaar een prachtig weids uitzicht. Ook een slimme plek voor een pauze. Want een stevige afdaling door het bos naar het in het dal gelegen Cadolla volgt. Na de rivier beneden in het dal, loop je door naar het kleine gehucht Naens. Om dan de daling in te zetten naar Senterada aan de Ríu Sarroca.

Je logeert deze avond in Casa Leonardo van Mireia Fontde drijvende kracht achter de tocht. Een bijzondere en verrassende accommodatie. Zo was het vroeger ooit de supermarkt van het dorp en tegenwoordig is het net een klein museum. Je kunt nagenieten van deze lange wandeling op het terras in de schaduw aan de rivier.

Dag 6

Etappe 5. Senterada - Llac Montcortès (het vijfde meer)

Na je ontbijt bij Casa Leonardo klim je bergop over de herderspaden afwisselend door open terrein en bos. Na ongeveer 2 uur kom je bij het op 1.000 meter hoogte gelegen Estany de Montcortès, lokaal ook wel het vijfde meer genoemd. El Cinquè Llac in het Catalaans. Een bijzonder meer want het wordt niet gevoed door rivieren, maar door ondergrondse bronnen. 

Je wordt opgehaald bij het meer en naar Casa Churchill in Claverol gebracht. Een bijzondere laatste overnachting op een berg met een fantastisch uitzicht.

Dag 7

Vertrek

Na een week wandelen vertrek je ontspannen en voldaan.

Met de Trein: Afhankelijk van de vertrektijd van je retourvlucht, word je opgehaald en naar het station van La Pobla de Segur gebracht. Van daaruit neem je de merentrein retour en vanaf Lleida naar Barcelona, Reus of Girona met OV.

Met de huurauto rijd je vanaf La Pobla in iets meer dan 2 uur weer terug naar een van de vliegvelden van Barcelona, Reus of Girona.

Transhumance in de Pyreneeën
Transhumance bij Peramea

KAART EN GPX

Hoewel de tocht is bewegwijzerd kan het toch soms handig zijn om de gehele officiële track (2014) van de ontwerper en herbergier Mireia Font y Vidal bij de hand te hebben. Te gebruiken in alle navigatie-programma’s.  (Download het bestand via het GPX icoontje rechtsboven bij de kaart)

Logo Luz Verde Wandelreizen
Privacyoverzicht

Mogen we cookies plaatsen? Zo kunnen we je de beste website ervaring bieden. Door op 'Accepteren en doorgaan' te klikken, ga je akkoord met het gebruik van alle cookies zoals omschreven in ons privacy beleid. Je kunt je toestemming op elk moment wijzigen of intrekken.